Wnętrza Interaktywne

Projektowanie

Obiekty interaktywne są dziś nieodłącznym elementem nowoczesnej inwestycji i ten trend będzie się w przyszłości nasilał. Znając z kilkunastoletniego doświadczenia specyfikę działania instalacji interaktywnych w przestrzeniach publicznych, możemy zaproponować rozwiązania solidne, gwarantujące żądany efekt a jednocześnie wizjonerskie i planowane z rozmachem.

Na załączonym projekcie koncepcyjnym eleganckie i zaskakujące wnętrza przenikających się swobodnie audiowizualnych, nowoczesnych przestrzeni z przestrzeniami Eco symbolizują współistnienie trwającej przyrody i człowieka w dynamicznym i nowoczesnym świecie. Kompozycyjnie wnętrza tworzą aktywne ale nie inwazyjne tło dla pracy i wypoczynku użytkowników budynku - tło które poprzez swoją nowatorską i interaktywną naturę stymuluje, inspiruje do myślenia twórczego a nade wszystko zachęca do integracji użytkowników dzięki uruchamianym przez nich obiektom interaktywnym współgrającym zarówno z jednostkami jak i z grupą.

Nadto, dzięki swojej spontanicznej naturze, systemy interaktywne zaangażują uczestników i spowodują, że całość będzie tętniła siłą witalną, jednocześnie pozostawiając enklawy dla osób skłonnych do kontemplacji i wyciszenia w przestrzeniach imitujących organiczne procesy natury. Mimo że obie kondygnacje są od siebie oddzielone kontrolą dostępu, organiczna ich aranżacja pozwala na świadome przenikanie się ich funkcji i charakteru.

AUTORZY PROJEKTU:

DARIUSZ MAKARUK

Producent autorskich systemów audiowizualnych i interktywnych w przestrzeni publicznej i teatralnej, realizowanych m.in. dla Mabel Octobre (Francja); Confluences, Lieu d'engagement Artistique, Paris; L'apostrophe - Théâtre des Arts; Cergy, Nouveau Théâtre de Montreuil; Le Grand R Theatre, La Roche-sur-Yon; Théâtre Saint-Gervais, Genève; Domu Spotkań z Historią i innych. Autor wielkoformatowych pokazów 3D. Laureat Grand Prix na Festival des Bains Numeriques #9, Enghien les Bains, Francja.

MAGDALENA MACIOSZCZYK

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej i Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Tworzy prace łączące architekturę z multimediami nadając im ponadczasowego wyrazu. Współpracowała przy projektach budynków biurowych i użyteczności publicznej m.in: Rozbudowa kompleksu Centrum Bankowo-Finansowe “Nowy Świat” w Warszawie o budynek biurowo-handlowo-usługowy z parkingiem podziemnym wraz z infrastrtukturą towarzyszącą; Przebudowa i rozbudowa D.T. Smyk z przeznaczeniem na funkcję handlowo-usługowo-biurową na działce nr ew.114 w obrębie 5-03-11 położonej przy: Al. Jerozolimksie, Krucza, Bracka M.St. Warszawy; Zespół budynków biurowych z funkcjami handlowo-usługowymi i garażem podziemnym wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną przy ul. Siennej i Towarowej w M.St. Warszawie; Zespół budynków mieszkaniowo-usługowo-biurowych przy ul. Prostej róg Towarowej w Warszawie.

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w niniejszej prezentacji są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie MEDIACRAFT DARIUSZ MAKARUK. Całość prezentacji projektu jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody MEDIACRAFT.

Kontakt